Eye Tonuri de gri
Invert Mode Culori inversate
Link Linkuri subliniate
Keypad Navigare prin tastatură
Triangle Cursor negru
Triangle Cursor alb
Remove Circle Text mic
Add Circle Text mare
Refresh Resetare
Close Inchide
Call
Telefon: 0268 22 198

Finalizarea Olimpiadei raionale la disciplinele școlare, Ediția 2024

În luna aprilie s-a finalizat etapa raională a olimpiadelor la disciplinele școlare. La 17 martie 2024, s-a desfăşurat Olimpiada raională la disciplina Educația Fizică, iar la 13 aprile, la Științe. Elevii au depus mult efort și energie pentru a obține performanțe remarcabile, evidențiind determinare și pasiune pentru excelență.
În urma evaluării lucrărilor participanților, s-a dispus următorul clasament:

Locuri învingătoare la disciplina Educația Fizică:

Clasa a IX-a (băieți)
1. Cozma Tudor, G. Costești, profesor Balica Vasile;
2. Braga Marin, Gimnaziul ,,M.Eminescu”, Ulmu, profesor Jumir Tudor;
2. Ulmanu Victor, LT „Ion Pelivan ” Răzeni, profesor Gaidamut Anatolie;
3. Panaite Veaceslav, LT„Olimp”, Costești, profesor Grigorița Fiodor.
Clasa a IX-a (fete)
1. Grosu Elizabet, LT „Petre Ștefănucă”, Ialoveni, profesor Manoli Lidia;
2. Mihalache Sanda, LT„Olimp”, Costești, profesor Grigorița Fiodor;
3. Spinenco Mihaela, LT „Ion Pelivan ” Răzeni, profesor Budac Artur.
Clasa a XII-a (băieți)
1. Teleuță Maxim, LT „Petre Ștefănucă”, profesor Andronic Eugen;
2. Scafari Andrei, L T „Dimitrie Cantemir”, profesor Jumir Tudor;
2. Rusu Grigore, LT Țipala, profesor Jumir Pavel;
3. Comerzan Cristian, LT „Ion Pelivan ” Răzeni, profesor Gaidamut Anatolie.
Clasa a XII-a (fete)
1. Diaconu Elena, LT„Olimp”, Costești, profesor Grigorița Fiodor;
2. Sîrețanu Gabriela, LT „Ion Pelivan ” Răzeni, profesor, Budac Artur;
3. Rezmerița Mirela, LT„Andrei Vartic”, profesor Tupicica Gabriel.

Locuri învingătoare la disciplina Științe:

1. Gândea Ana-Maria, LT ,,Ion Suruceanu” Suruceni, profesori: Sandu Constantin, Pernai Alexandra, Enache Alic;
2. Iovu Mădălina, LT „Ion Pelivan ” Răzeni, profesori: Bocan Liubovi, Baidan Aliona, Bivol Ana;
3. Lupașcu Felicia, LT ,,Mihail Bârcă” Mileștii Mici, profesori: Trofim Efrosenia, Limbas Oxana, Postolache Maria.
Felicităm toți elevii care au ocupat poziții de frunte și adresăm mulțumiri profesorilor ce i-au îndrumat și pregătit cu abnegație.
Le urăm mult succes olimpicilor care vor reprezenta raionul nostru la Etapa Republicană şi le dorim succese în parcursul lor de valorificare a potențialului intelectual.

Articole Recente